Kotka

T=tyttölippukunta, P=poikalippukunta, Y=yhteislippukunta, S=sisupartio, M=meripartio

 

Karhulan Kanttarellit ry (T)
Lippukunnanjohtaja Essi Holm, puh. 044 9322 444, essi.holm-94(at)hotmail.com
www.karhulankanttarellit.fi
fb-sivu: https://www.facebook.com/groups/22595303329/
Toimii Karhulan alueella.
Kokoontumispaikka: Munkalo (kolo) os: Mäenpääntie 80, 48720 Kotka.

 

Karhulan Korvenkävijät ry (P)
Lippukunnanjohtaja Anssi Kellberg, anssi.kellberg(a)gmail.com, puh. 050 5217 516
Karhulan ja Kotkan lähialueella toimiva poikalippukunta
Kokoontumispaikka: Kyminsuuntie 214, 48600 Kotka

 

Kotkan Meriversot (Y)
Lippukunta kokoontuu Kotkan Vapaaseurakunnan tiloissa Mariankadulla.
Lisätietoja: lippukunnanjohtaja Tanja Hotanen, tanja.hotanen(a)gmail.com

 

Langinkosken Samoojat (Y)
Lisätietoja: lippukunnajohtaja Raimo Kaukoranta, raimo.kaukoranta(at)nic.fi, puh. (05) 287 426Toiminta-alueena on Länsi-Kotka. Sudenpentutoiminnasta (7 – 9 -vuotiaat) lisätietoja antaa myös Johanna Teppo, puh. 0505463898 ja s-posti johanna.teppo(a)gmail.com.
Kokoontumispaikka: Aittakorven srk-talo, Luhtipolku 3, 48400 Kotka

 

Maakotkat (P)
Lisätietoja: Petri Pekkola 0500 653730, petri.pekkola(a)fimnet.fi
www.maakotkat.fi
Toimii Hovinsaarella.
Kokoontumispaikka: Runeberginkatu 2, Hovinsaari.

 

Merihaukat (Y, M)
Lisätietoja: Sandra-Maria Pikkarainen. Puh. 0400825615, s-posti sandra.pikkarainen(at)gmail.com.
Instagram
Toimii Kotkansaarella.

 

Merituikut (T)
Lippukunnanjohtaja Elisa Hytti, 050 3690594, elli_978 (at) hotmail.com
www.merituikut.fi
Toimii Kotkassa.
Kokoontumispaikka: kolo Kotkan srk-keskuksessa, Mariankatu 14 F

 

Kotkan Partio-Kotkat ry (Y)
Lisätietoja: Saara Liukkonen. S-posti: minka00(a)suomi24.fi. Puh. 050 539 7750.
Toimii Kotkan Mussalossa.
Fb-sivu: Kotkan Partio-Kotkat ry (suljettu ryhmä lippukunnan jäsenille ja vanhemmille)
Kokoontumispaikka: Mussalon koulu

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *