Kouvola

T=tyttölippukunta, P=poikalippukunta, Y=yhteislippukunta, S=sisupartio, M=meripartio

 

Elimäen Metsäsudet (Y)
Lippukunnanjohtaja Katri Sinkkonen,  sinkkoin(at)gmail.com . Toimii Korian Takamaalla.
Lippukunnan sähköpostiosoite: metsasudet(at)gmail.com .
http://metsasudet.blogspot.fi/
Fb-sivu: https://www.facebook.com/groups/230300977019055/
Kokoontumispaikka: partiokämppä Takamaan seuratalolla, Takamaantie 359, Koria

 

Elimäen Peipposet (Y)
Lippukunnanjohtaja Henna Nieminen, 0400 541164, henna.nieminen93(at)gmail.com
Toimii Elimäellä
Kokoontumispaikka: partiokolo Elimäen seurakuntakeskuksella.

 

Hakun Partio, Koria (Y)
Matti Kaskiaho matti.kaskiaho(at)pp.inet.fi
Toimii Korialla.

 

Kelo-Versot, Kouvola (Y)
Lippukunnanjohtaja Reija Nieminen 040-751 4570
reija.nieminen(at)svk.fi
Toimii Kouvolassa.
Kokoontumispaikka: Kouvolan Vapaaseurakunnan tiloissa, Ahdinkatu 25.

 

Kotapartio (Y)
Lippukunnanjohtaja Roni Kaskentaus. Sähköposti kotapartio (at) gmail.com
Toimii Kouvolassa, Kuusankosken Lamminrannan kodalla.

 

Kouvolan Metsäveikot ry (P)
Lippukunnanjohtaja: Jukka-Pekka Inkinen. Lippukunnan puhelin 045 331 3808, sähköposti kouvolan.metsaveikot(a)gmail.com
www.partio-kmv.fi
Toimii Kouvolassa.
Kokoontumispaikka: Kouvolan Museokortteli, Varuskuntakatu 1

 

Kouvolan Nuotio-Sissit (P)
Lisätietoja: Mikko Olkku, mikko.olkku(a)dnainternet.net
Toimii Kouvolan keskustassa.
Kokoontumispaikka: kämppä vanhalla paloasemalla, Brankkarilla.

 

Kouvolan Salpasirkat (T)
Lisätietoja: lpkj Sanna Salu, sannasalu(at)gmail.com, lippukunnan puhelin 040 7181687
www.kss.partio.net
Toimii Kouvolassa.
Kokoontumispaikka: kämppä Käpylän kirkolla.

 

Kouvolan Sini-Veikot (Y, S)
Lisätietoja: Maiju Kuparinen puh.040 6575325, maiju.kuparinen(a)gmail.com
Toimii Kouvolassa.

 

Kouvolan Tyttöpartio ry (T)
Lippukunnanjohtaja Eevi Koponen, lippukunnan puh.0401525407, kouvolan.tyttopartio(a)gmail.com
www.kouvolantyttopartio.fi
Fb-sivu: https://www.facebook.com/groups/7162426711/
Toimii Kouvolassa.
Kokoontumispaikka: ”Torkkarin kämppä” osoitteessa Ketotie 11b, 45200 Kouvola
Lippukunnan leirialue: Tuuliniemi Utin Kuivalassa

 

Kymenrannan Tytöt (Y) ja Inkeroisten Eräveikot ry (P)
Lisätietoja: Lassi Ukkola, 050 301 0486, lassi.ukkola(a)pp.inet.fi ja lippukunnanjohtaja Anniina Ukkola, 050 4944428, anniina.ukkola (at) gmail.com. Jenni Vehmas, jenni.vehmas(a)live.fi, puh. 0400722521.
Toimii Inkeroisissa.
Kokoontumispaikka: kolo Inkeroisten srk-talolla.

 

Myllykosken Koskikarat ry (Y)
Lippukunnanjohtaja Emilia Mahlio, emilia.mahlio(a)luukku.com, puh. 040 7244949
https://sites.google.com/site/kymmkkfin/home
Toimii Myllykoskella.
Kokoontumispaikka: Nuorisotalon kämppä.
Kämppä: Impivaara Kirstinkallion takana, Hangassuon laidalla.

 

Utin Pilvenveikot (Y)
Lippukunnanjohtaja Seija Niemi, 040 551 4178, seija.niemi(a)kouvola.fi ja lippukunnan sihteeri Esko Mänttäri, 040 5011977
www.valkealanseurakunta.fi/upv

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *